תגובות לאתר הוסף תגובה לאתר

היוזמה הישראלית - תגובות הגולשים

 

תתבישו לכם

26/09/2010   פלוני אלמוני
היוזמה שלכם מעוררת רחמים, אותם אנשים שאתם מכנים אותם "פלסטינאים" לא יקבלו מרות ושליטה ישראלית בגדה המערבית, מה גם שאתם מסתירים באתר האינטרנט עצמו שמי שעומד מאחרי ה"יוזמה" הזאת הוא ח"כ בני אלון, ובכך מנסים לפנות אל המיינסטרים השפוי כאשר אתם מסתירים כי מדובר בימין קיצוני. תתביישו לכם.
   

רעיון פטרנליסטי, הזוי ולא הומאני

14/02/2008   שי
זו גזענות במסווה של נאורות: חשיבה רק על האינטרסים שלנו. תוכנית טרנספר המתחבאת מאחורי אשליית "בחירה". בני היקר, יש להכיר בעוול ההיסטורי שנעשה לפלסטינים ע"י ישראל, ולפנות לפתרון של 2 מדינות ל-2 עמים.
   

שאלה.....

31/01/2008   נתן
1. איך אפשר לצפות להסכמה מהצד הירדני והפלשתיני? 2. היוזמה לא תגרום לרוב פלשתיני גדול בהרבה מהירדני (עוד סיבה שהם לא יסכימו בגללה), וכך תהפוך את ירדן למדינת טרור פלשתינית מבוססת, ותהרוס את ה"כרית" של ירדן בנינו ובין עיראק המתפוצצת? מחכה לתשובה בצפיה לחיים בארץ ישראל השלמה בשלום....
   

מברך על היוזמה

31/01/2008   אביעד
ויפה שעה אחת קודם.
   

ץץץ

30/01/2008   מוסטפא
האם כל כך זה בשוט לשכנייע את הערבים במדינה שזה הפתרון <<< זה ברור שזות יוזמה של תראנספיר << לפי מה שאני הבנתי זה רק עניין של זמן בשביל פליטים מסוג אחר ... לדעתי מי שמשכים "הערבים" על כל "הכרטה" הזות הוא בטח מטומטם <<<
   

עם כל הכבוד ...

29/01/2008   ינון
ראשית ,אני מברך את היוזמים על כך שהשקיעו מחשבה ואירגון בהצעה. כאזרח, אני שמח לראות שעוד יש מי שחושב באופן עצמאי ומנסה למצוא פתרונות. לצערי, ממה שקראתי, הפתרון המוצע אינו חדש. אני תומך נלהב של גישת "שתי מדינות לשני עמים" מכיוון שאני מאמין שההבדלים התרבותיים והזהות הלאומית שלנו ושל הפלשתינאים שונה מכדי שנוכל אי פעם לחיות תחת כפיפה אחת ללא התנגשויות אינטרסים דכופות. כל ניסיון למצוא פתרון אחר ייתקל בהתנגדות מהשטח - דמינו שאתם הייתם פלשתינאים, והם היו המדינה היהודית - האם אתם הייתם רוצים לחיות תחת ריבונות כל כך זרה? הפתרון אינו בתקיעת ציפורנינו באדמת ארץ הקודש, אלא בהבנה שמתוך שכנות טובה ומה שהפוליטיקאים קוראים "שלום אמיתי" נוכל לחיות לצד הפלשתינאים כאחים, ולא כאויבים. את התוכניות לשיקום הומניטרי של היישות הפלשתינאית יש לשמר! זוהי הנקודה העיקרית לה אני שותף - לא ניתן להתחרות באירגונים כמו חמאס (שהוא בין השאר גם אירגון חברתי המפעיל שרותים סוציאלים נפרדים ומתחרים באלו משל הרשות הפלשתינאית). זאת, מכיוון שהפלשתינאים זקוקים לחיזוק הזהות הלאומית שלהם ולמישהו שיסביר להם למה הם עדיין משקיעים דם במאבק נגדנו. לעומת זאת, יש לנקוט בשיטת המקל וה ג ז ר (הגזר הוא אותו אלמנט שחסר עד כה) ולוודא שכסף האיחוד האירופאי והקהילה הבינלאומית בכלל יושקע לא רק בממסד האש"פי אלא גם ישירות יגיע לאזרחים הפלשתינאים הרעבים והחלשים.
   

לגבי הפניה הקודמת- של דין

28/01/2008   שלומי
לגבי הפניה הקודמת- נראה לי שפה הבעיה, הם היו רוצים להסיק להיות עניים במחנות ולעבור למקום אחר אבל שתי סיבות מונעות זאת: 1. מכריחים אותם להשאר במחנות הפליטים בכוח. 2. ברובם הם פודמנטליסטיים איסלאמיים ולכן הם נשארים מכורח ציווי מנהיגי הדת שלהם.
   

גם לי יש דעה.

28/01/2008   הילה
שום דבר לא יעזור! יוזמה מיותרת ואסביר מדוע: הבעיה שלנו לא נעוצה בפליטים או במוסלמים הקנאים, הם בסה"כ שליחים, כלבי השמירה שלנו. ברגע שאנחנו פורקים עול תורה ומצוות - בורא עולם מפעיל אותם נגדינו בשביל שנתעורר. הבעיה שלנו זה הסיכסוך בינינו לבין בורא עולם. ברגע שנחיה כמו יהודים אמיתיים, בהתאם למצוות התורה ולערכי התנ"ך - בורא עולם ידאג לנטרל אותם והם לא יפריעו לנו לחיות. כל נסיון לפתור את הבעיה בצורה אחרת - יביא רק חורבן, הרס והשמדה לעם היהודי ולא יפתור את הבעיה. אדם חכם, לומד מהעבר, חוזר לשורשים שלו, ובודק מאיפה הכל התחיל ולמה המצב נראה כמו שהוא נראה. עוד הצעה קטנה, אני ממליצה לכם, יוזמי היוזמה הישראלית להכנס לקישור הבא: http://hidabroot.org/Site/ProDetile.asp?id=887 אני בשוק מעצם הרעיון המטורף-דבילי הזה, במיוחד לאור המצב בשדרות ועוד יותר לאור תוצאות גירוש גוש קטיף.
   

להלן הסיבה מדוע הרעיון לא יעבוד

27/01/2008   יוסי טולפן
1. לפי אותו משקל, ניתן להציע בתים וכסף למתנחלים כדי שיעברו לתחומי הקו הירוק. יוזמות כאלו נתקלות בדחיה ובוז מצידם. זו בדיוק תהיה התגובה של הפלסטינים, ומאותן סיבות. 2. האם מישהו מאמין שישראל תוכל לשרוד מבלי לתת זכויות אזרחיות שכוללות זכות הצבעה לכל תושביה ? ההתנגדות תהיה לא רק של רוב תושבי ישראל אלא - ומשכנע יותר - של מדינות העולם. 3. לצערי, הסיכויים של רעיונות כאלה דומים להצעה לגייר את כל התושבים הערבים תמורת תמריצים כספיים. הזוי באותה מידה.
   

שם חדש לטרנספר?

27/01/2008   יוני מזרחי
נשמע מאוד מוכר האידיאלוגיה הזאת בוא נטאטא את ה"בעיה הפלסטינית" מתחת לשטיח של ארצות אחרות תבין דבר אחד ממשלות לא מחלקות כסף לאזרחים הם בד"כ רק לוקחות, תודה על הניסיון לשנות אבל כדאי שתחזור ללוח השירטוטים.
   
 <<   <  1  |  2  |  3  |  4  |  5  >   >>