היוזמה הישראלית - פנייה אישית

 
אזרחי ישראל,
 
מאז הקמתה של מדינת ישראל, אנו מייחלים לשלום עם שכנינו הערבים. אנו חולמים על ימים, שבהם נוכל להפנות את הכוחות ואת המשאבים לא למלחמה ולהישרדות אלא לפריחה ולשגשוג, לטובת כל תושבי האזור.
בני אלון
 
חלום אוסלו הפך לחלום בלהות.
למרות הרצון העז בשלום ובשקט, ולמרות ניסיונות חוזרים ונשנים, שכללו ויתורים קשים – הסכסוך הישראלי-ערבי נמשך וגובה מאתנו מחיר יקר.
פעולותיהן של ממשלות ישראל ברוח אוסלו לכינון מדינה פלשתינית לא הביאו שלום, אלא מערבולת דמים: החמאס שולט בעזה, טילי קסאם נורים לעבר תושבי שדרות, החיזבאללה יורה טילים לעבר חיפה, ורק פעילות עיקשת של צה"ל מונעת יציאת פיגועים מיהודה ושומרון.
גם הפלשתינים לא זכו לרווחה, אלא לעוני, לסבל ולשלטון המפעיל טרור כנגד אזרחיו.
 
חשיבה חדשה, תקווה חדשה 
לא טעינו בשאיפתנו לשלום, טעינו בדרך. אנחנו חייבים לבחון מחדש את הנחות היסוד שלנו, להבין היכן טעינו, ולעשות את הדבר הנכון.
אני מבקש שתצטרפו אלי לחשיבה חדשה. ללמידה מן הטעויות שלנו, ולקריאה חדשה של המפה האזורית – קריאה, המוליכה לתקווה חדשה, אמיתית, לשלום ולשקט: היוזמה הישראלית.
 
היוזמה הישראלית היא תוצר של חשיבה מעמיקה המתייחסת לכל הגורמים באזור: לפלשתינים ולערבים בכלל, לאמריקנים ולקהילייה הבינלאומית, ובראש ובראשונה לנו - הישראלים.
 
היוזמה הישראלית היא היוזמה הראשונה, המתייחסת גם למציאות העולמית והאזורית החדשה, עם עליית כוחם של איראן, אל-קאעידה, חיזבאללה וחמאס.
 
היוזמה הישראלית מתבססת על האמונה, שיכול להיות כאן טוב יותר. שניתן ליצור ישראל אחרת. שאנו יכולים ליצור שפה חדשה עם שכנינו הערבים, שפה, המושתתת על שמירה על מה שחשוב לנו, מתוך כבוד אמיתי לצרכים ולזכויות של שכנינו.
 
אני רוצה להציע בפניכם את התקווה הזאת.
שלכם,
בני אלון

 
בנימין (בני) אלון כיהן בשתי קדנציות כשר התיירות וארבע קדנציות בכנסת. בכהונתו האחרונה בכנסת שימש בין השאר כיו"ר הוועדה למדע וטכנולוגיה, יו"ר השדולה לקידום היחסים עם הקהילות הנוצריות בעולם וחבר בוועדת החוץ והבטחון.